Desen Kaplama

Bir araba için özel boya tasarımları oluşturmak, bir araba tutkunu için yaratıcılığı ifade etmenin en etkili yoludur. Özel boya tasarımları oluşturmanın en iyi kısımlarından biri, hepsinin kağıt üzerinde yapılabilmesi ve önünüze yerleştirilebilmesidir. Bu, fikirlerinizi gerçek arabanın kendisi üzerinde denemenin pahalı ve zaman alıcı zorluklarını yaşamadan en sevdiğiniz özel boya tasarımını seçmenize olanak tanır. Desen kaplama konusunda hayal gücünüzün bir sınırı olmayabilir. Arabalarda en sık kullanılan desen kaplamalar, alev ve kuru kafa desenleri, doğa desenleri, kamuflaj desenleri, karbon desenler, mermer desenler, renkli desenler, ahşap desenler ve deri desenlerdir. Bu metinde karar vermenize yardımcı olması için yaygın desenleri listeledik.

İletişime Geç

Desen Kaplama ile ilgili görseller için iletişime geçiniz. Fiyatlar ve bayilik hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Alev ve Kuru Kafa Desenler

Alev-ve-Kurukafa-Sulu-Kaplama-FKK16

Desen kaplama seçeneklerinden biri alev ve kuru kafa desenleridir. Yüksek kalite resimleriyle arabanızın her yanını kuru kafalarla kaplama imkanınız olduğu gibi deseni sadece belirli bir kısmına da uygulayabilirsiniz. Alev desenlerini tek başına kullanabileceğiniz gibi başka yazılar veya desenlere de ilave edebilirsiniz.

Doğa Desenler

Özellikle geniş arabalara doğa desenlerinin uygulanması son zamanlarda oldukça yaygın hale gelmiştir. Doğa desenleri genellikle geniş yapraklı sarmaşıkların fotoğrafını içerir. Ayrıca kaplan veya kartal gibi vahşi hayvanların fotoğraf veya illüstrasyonları da arabaların üzerine bastırılabilir. Doğa desenleri nadiren tatlı çiçekleri içerir. Bu gibi tatlı desenler, daha çok işletmelerin tercihi haline gelmiştir.

Kamuflaj Desenler

Kamuflaj desenler yeni bir trende dönüşmüştür. Bu desenler sadece arabalarda değil, kıyafet, aksesuar ve duvarlarda da sıklıkla tercih edilmektedir. Kamuflaj desenler koyu yeşilin farklı renk tonlarında kullanılabilir. İddialı bir desen olan kamuflaj, genellikle erkekler tarafından seçilmektedir.

Karbon Desenler

Karbon desenlere aynı zamanda sulu desen kaplama da denir. Karbon desenlerin arabalarda kullanım alanları oldukça geniştir. Jant, iç trim, tampon lipleri, difüzör, panjur, kapı kolu gibi arabanın sökülebilir tüm parçalarında kullanımı mevcuttur. Karbon desenler sayesinde çok farklı şekillerle arabanızın farklı kısımlarını kaplatabilir ve tamamen tarzınızı yansıttığınız bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca bu sayede arabanızın farklı kısımlarını birbirine kombinleyebilmeniz de mümkündür. Jantların da uyumlu bir şekilde eklendiği kombinle, aracınızı dikkat çeker ve gösterişli hale getirebilirsiniz. Aracınızın aklınıza gelen tüm küçük parçalarına uygulanan farklı şekillerde karbon desenlerle ilginç bir sonuca ulaşabilirsiniz. Karbon desenlerle yapabileceklerinizin bir sınırı yoktur.

Mermer Desenler

Aracını kişiselleştirmek isteyen kişilerin öncelikli olarak tercih ettiği yöntemlerden biri de mermer desenlerle aracını kaplatmaktır. Moda endüstrisinden mobilyalara, arabalardan ofis eşyalarına kadar her yerde mermer desenler kullanılabilir. Mermer desenlerin kattığı modern görünüm, pek çok kişinin tercihidir. Mermer desenler, siyah üzerine beyaz çizgiler şeklinde olabileceği gibi daha birçok kombinasyonu da içerir.

Renkli Desenler

İşletmemizde desen kaplama için çok geniş bir renk yelpazesi mevcuttur. Bu renkleri birbiri arasında kombinlemenizin mümkün olması gibi tüm arabayı tek bir renkte de kullanabilirsiniz. Bu kaplamaların iyi tarafı arabanın orijinal rengine dönmek isterseniz veya tamamen farklı bir renge boyatmak isterseniz desenin rahatlıkla ve iz bırakmadan çıkarılabiliyor oluşudur.

Ayrıca desenler zorlu hava koşullarına dayanıklıdır. Yağmur, kar veya fazla sıcaklar, desenlerin hasar görmesine, soyulmasına veya lekelenmesine yol açmaz. Bu desenlerin esnek yapıları sayesinde arabaların her kısmına uygulanması mümkündür. Böylece kıvrımlı veya girintili çıkıntılı kısımlara bile desenler rahatlıkla uygulanabilir. Son olarak desenler, hava kanalı teknolojisine sahiptir. Bu sayede hava kabarcıkları oluşmaksızın arabaya uygulanma mümkündür. Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda desen kaplamalar, kısa süreliğine bile arabaya uygulanabilir ve canınız sıkıldıkça farklı bir renk veya deseni kaplamayı tercih edebilirsiniz.

Ahşap Desenler

Arabalarda ahşap desenler genellikle işletmeler tarafından tercih edilmekle birlikte bazı macera ruhlu kişiler tarafından da kaplanabilmektedir. Ahşap desenler açık kahverengi ila koyu kahverengi arasında bir renk skalasına sahiptir ve bu renklerden birini kullanabileceğiniz gibi birden fazlasını aynı anda kaplamayı da tercih edebilirsiniz. Ahşap desenleri açık renklerde tercih ettiğiniz takdirde üzerine rahatlıkla yazı yazabilmeniz de mümkündür.

Deri Desenler

Arabanın içinde kullanılan deri, arabanın konforunu yükseltir ve sürüş deneyimini güzelleştirir. Arabanın dış kısmına da deri desenlerin kaplanmasıyla şık bir görünüm elde etmek mümkündür. Deri desenler genellikle siyah renkte tercih edilir ancak başka renk seçenekleri de mümkündür. Şık bir görünümü hedefleyen deri desenler, genellikle büyük araba kullananlar tarafından tercih edilmektedir.

Desen kaplamaları, yaratıcılığınızı gözler önüne sermenizin en etkili yoludur. Arabanızı istediğiniz desen veya renkle kaplamanız sonucu, kendi tarzınızı arabanıza yansıtabilirsiniz. Desen kaplama yaptırmayı düşünüyorsanız ancak bu konuda kararsız kalıyorsanız denemenizi tavsiye ederiz. Deri kaplamalar, dayanıklıdır ancak profesyoneller tarafından çıkartılması da oldukça pratiktir. Bu sebeple desen kaplamadan hoşlanmazsanız veya başka bir desen ya da rengi denemek isterseniz bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu sayede desen kaplamaları sık sık yenilemeniz de mümkündür. Ancak kaplamayı beğendikten sonra uzun süre yıpranmadan kalmasını istiyorsanız bu da mümkündür. Desen kaplamalar, zorlu hava koşullarından minimal düzeyde etkilenir ve güneş kaplamanın soyulmasına ve yağmur ise yırtılmasına sebep olmaz. Bu sayede desen kaplamalarınızı yıllarca güvenle kullanabilirsiniz.