Soft Kaplama

Soft (yumuşak) kaplamalar, çinko sülfit, kriyolit ve bazen gümüşten oluşan çok katmanlı ince filmlerdir. Geleneksel girişim filtreleri için, kaplanmış bileşenler, çevreden bir miktar koruma sağlamak için dikey bir istifte birlikte lamine edilirler. Kullanılan malzemeler ve üretim süreci nedeniyle kaplamalar kırılgandır. Nemin neden olduğu bozulmayı önlemek ve kaplamanın ömrünü uzatmak için kaplama malzemesi genellikle filtrenin kenarlarından çıkarılır.

Soft kaplamaların yaşam süreleri 1 ila 5 senedir. Ancak özellikle yüksek nem olmak üzere çevresel faktörlere karşı hassas olduğundan bu süre hesaplanırken ofis koşulları göz önünde bulundurulmuştur. Ayrıca kaplamaların üretim tekrarlanabilirliği oldukça düşüktür. Sert kaplamaların üretimindeki amaç, sürtünme kayıplarını, temas eden yüzeyler arasına yerleştirilmiş düşük kesme mukavemetli ince bir filmle sınırlamaktır. Bu tür filmler sadece sürtünme katsayısını azaltmakla kalmaz aynı zamanda bazı uygulamalarda istenmeyen sürtünme varyasyonunu da sınırlar. Bununla birlikte, kaplamalar yavaş yavaş aşınır ve sonunda koruma yeteneğini kaybeder.

Randevu Al

Soft Kapla, olarak sizlere piyasadaki en uygun fiyatlar ile en kaliteli hizmeti vermekteyiz. Sizden uygun tekliflerden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilir veya randevu alabilirsiniz.
Randevu Almak İçin Tıklayınız

Soft Kaplama Fiyat

Soft kaplamaların fiyatı, ekipmanın düşük maliyeti, hızlı üretim ve ucuz yüzdürme cam alt tabakaları sayesinde oldukça düşüktür. Sof kaplamaların fiyatını artıran tek faktör, sızdırmazlık ve halka tertibatları nedeniyle işleme maliyetinin artışıdır. Bu sebeple kaplamaların fiyatı düşük hacimlerde yüksekken miktarı arttıkça birim maliyeti de düşer.

soft kaplama fiyat

Kaplamaların üretim ve dolayısıyla satış fiyatı kullanılan materyallerle ilişkilidir. Püskürtülen malzeme (toz veya tel) muhtemelen toplam maliyetin %50’sinden fazlasını temsil edebilen en önemli unsurlardandır. Parça ve yüzey hazırlıkları maliyetin yaklaşık %5’ini, gaz ve enerji yaklaşık %6 ila %8’ini etkilerken işçi maliyete kaplama fiyatını belirlemede %20 ila %30 arasında etkiye sahiptir. Soft kaplamanın kalınlığı üretimin hem verimliliğini hem de maliyetini belirleyen bir faktördür.

Soft kaplama fiyatı, işçi maliyeti, üretim alanı, kaplamayı kurutma alanı gibi unsurlar sebebiyle az ürtilmesi durumunda pahalı bir ürün haline gelebilirken üretim hacminin artmasıyla alımı da satımı da oldukça karlı olur.

Soft Kaplama Boyası

Kaplama, sert yüzeyleri kadife, ipek veya kauçuk hissi veren bir dokuya dönüştürebilir. Tam mat bir yüzey elde etmek için çok çeşitli alt tabakalar ve baz kaplamalar üzerine şeffaf yarı saydam bir son kat olarak uygulanabilen iki bileşenli bir üretan kaplamadan oluşur. Dayanıklıdır, hemen hemen tüm yüzeylere uygulanabilir ve hem çizilmeye hem de darbeye dayanıklıdır.

Bu ürün, birden çok sektör tarafından tam test onaylarına sahiptir. Otomotiv iç mekanlarında, mobilyalarda, bilgisayar çevre birimlerinde, saç kurutma makinelerinde ve daha fazla alanda sıklıkla tercih edilir.

Soft kaplama boyası, geleneksel sprey boyama ekipmanı kullanılarak basitçe gerçekleştirilir. Kaplama, şeffaf veya özel bir renkle sipariş edilebilir. Kaplama boyası, isteğe göre şekillenir. Kaplama boyası olarak kullanılabilen poliüretan boya, formüldeki malzemelerin düşük UV direncine sahip olması nedeniyle sadece iç mekan kullanımı için uygundur. Ahşap, metal ve birçok plastik yüzey üzerine uygulama için en uygun seçimdir. Uygulamalar arasında duvar ve obje dekorasyonu, mobilya, aydınlatma armatürleri, ticari ürünler, tıbbi objeler, elektronikler ve daha fazlası bulunur.

İletişime Geç

Soft Kaplama, fiyatlar ve bayilik hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soft Kaplama Bayilik

Soft kaplama bayiliklerine, online veya offline olarak kolayca ulaşabilirsiniz. Kaplama bayiliğine gittiğinizde doğru tercihi yaptığınıza emin olmak için dikkat etmeniz gereken birkaç parametre mevcuttur. Bu parametrelerin bazılarını çıplak gözle gözlemleyebilirken bazılarını öğrenmek için satış temsilcisine sormanız veya bir broşür almanız gerekir. Öncelikle kaplama dokunduğunuzda kadife hissi vermelidir.

Yüksek derecede şeffaf ve renk değişiminin olmaması gerekir. Ayrıca Avrupa 04/ 12/ EC direktifi ve Amerikan TPCH direktifi ile uyumlu olması lazımdır. Kaplamayı bayiden aldıktan sonra saklamasına da dikkat etmeniz gerekir. Soft kaplamayı 5 ila 35 0C sıcaklıkta ve %40 ila %65 nemin bulunduğu bir ortamda saklamanız gerekir.

Soft Kaplama Restorasyon

Soft kaplama restorasyonu mümkündür ancak yine de saklama koşullarına dikkat etmeniz sizin için yararlıdır. Dikkat etmeniz gereken maddeler şunlardır; güvenlik, tuz kontaminasyonu, pas ölçeği, oyuklanma korozyonu, sıcaklık, havalandırma, yoğunlaşma, nem alma, kaplama sistemlerinin uyumluluğu, ve yüzey alanıdır.

soft kaplama boyası

Soft kaplamanın restorasyon süreci; çamurdan arındırma, kireç çözme, çukurlu parçaların fosfatlanması, temiz (içilebilir) su ile durulama, kurutma, yüzey hazırlığı, anot koruması ve kaplamayı içerir. Seçilen yüzey hazırlama yöntemi, arıza miktarına ve hizmet ömrü amacına bağlıdır.

Soft Kaplama Restorasyon Fiyatları

Soft kaplama restorasyonun fiyatı pek çok faktöre bağlıdır. Bunlar arasında; en son restorasyonun ya da satın alınmasının üzerinden kaç yıl geçtiği, kaplama türü, yüzey alanı, kabarma, paslanma, çatlama, pullanma, çukur korozyon, hafif pas ölçeği ve ağır pas ölçeği miktarı, çelik kaybının ne kadar olduğu, kenarların paslanıp paslanmadığı, herhangi bir yapısal hasar ve mekanik hasar varlığı bulunur. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak kaplama restorasyonunun fiyatına karar verilir. Düzenli restorasyonla kaplamanın yaşam süresi 15 seneye kadar çıkarılabilir. En az 5 yılda bir yapılan soft kaplama restorasyonu, üründen alacağınız faydayı yükseltir.